Tym razem obyło się bez opóźnień, ale jak zawsze zmieniono salę rozprawy. Po kilku minutach załatwiania spraw proceduralnych, sprawdzania czy wezwania dotarły do powołanych świadków, bowiem nikt z nich się nie pojawił, wystąpił prokurator. Wniósł wniosek, aby przebieg rozprawy był rejestrowany w systemie audio-video. Jako powód podał niezbędność takich działań dla prawidłowej oceny procedowania, a także by zarejestrowane zostało zachowanie oskarżonego Piotra W.
Okazuje się, że prokuratura wniosła w stosunku do niego oskarżenie o znieważenie. Materiał zarejestrowany mógłby zatem stać się dowodem w tej drugiej sprawie. Zarówno oskarżony Piotr W. jak i jego obrońca, tudzież oskarżony Robert W. i jego adwokaci nie zaprotestowali przeciw tej procedurze. Druga rzecz, która się pojawiła, to wątek zabezpieczenia majątku spółki, której właścicielem jest Piotr W. Sąd postanowił o uwolnieniu kapitału, ale prokurator i oskarżyciel posiłkowy postanowili wystąpić przeciw temu orzeczeniu. Rzecz rozstrzygnie się w ciągu kilku dni.
Ponieważ nie było możliwości zapewnienia rejestracji za pomocą kamer i mikrofonów rozprawy, o co wnosił prokurator, i któremu to wnioskowi przychylił się Wysoki Sąd, został ogłoszony kolejny termin. 27 sierpnia zostaną odebrane zeznania dwójki świadków, których nazwiska pojawiły się w trakcie procesu. Kolejne terminy to 10 września i 17 tegoż miesiąca. W tych terminach nastąpi przesłuchanie kolejnych świadków, a wszystko wskazuje na to, że będzie to spora grupa osób występujących jako poszkodowani. Co jeszcze – być może zeznawać będzie osoba, na którą Piotr W. wskazał jako pierwszego właściciela (udziałowca) spółki A.N.A… i na zamówienie którego ta spółka powstała. Czekamy zatem na dzień 27 sierpnia, obiecujemy, że nasz korespondent będzie tam obecny.