TYP: a1

II SitWake Extreme Challenge 2017. Gwiazda światowego wakeboardu odwiedzi Polskę

czwartek, 17 sierpnia 2017
Informacja prasowa

Efektowne przejazdy, ewolucje w powietrzu oraz wakeboarding w najlepszym wydaniu w wykonaniu zawodników zarówno sprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Podczas II SitWake Extreme Challenge nie zabraknie emocjonującej rywalizacji oraz atrakcji dla kibiców. W zawodach weźmie udział krajowa czołówka oraz gość specjalny, jeden z najlepszych wakeboarderów na świecie, Francuz Jerome Elbrycht. Impreza odbędzie się 19 sierpnia (sobota) na terenie Wake For Friends w Grodzisku Mazowieckim nieopodal Warszawy.

[t]Jerome Elbrycht[/t] [s]Fot. Materiał prasowy[/s]

To już druga edycja zawodów organizowanych przez Avalon Extreme. Wszystko odbędzie się pod czujnym okiem Jerome’a Elbrychta, jednego z najbardziej utytułowanych zawodników na świecie. – Nie mogło mnie zabraknąć na tak wyjątkowej imprezie. Sam jestem ciekaw, jaki poziom prezentują polscy zawodnicy i jak na ich tle prezentują się osoby z niepełnosprawnością, które będą rywalizować na specjalnie przystosowanych deskach sitwake’owych. Podróż do Polski ma dla mnie sentymentalny wymiar, ponieważ właśnie stąd pochodzą moi dziadkowie – powiedział Jerome Elbrycht.

 

Francuz jest niepełnosprawnym wakeboarderem oraz narciarzem specjalizującym się we freestyle’u. Największy sukces w sportowej karierze osiągnął na X Games 2016, podczas których wywalczył złoty medal w konkurencji Mono Skier X. W tym samym roku zdobył wicemistrzostwo kraju w sitwake’u, a rok później okazał się już bezkonkurencyjny. Ponadto, zdobył brąz podczas mistrzostw Europy 2015, które zostały rozegrane we Włoszech. Dzień przed SitWake Extreme Challenge, na terenie Wake Farma w Warszawie Elbrycht spotka się z uczestnikami oraz podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, przeprowadzając specjalne szkolenie.

[t]Igor Sikorski[/t] [s]Fot. Materiał prasowy[/s]

W zawodach weźmie także udział Igor Sikorski, paraolimpijczyk z Soczi w narciarstwie alpejskim oraz ambasador projektu Avalon Extreme. – Ubiegłoroczna edycja okazała się sporym sukcesem, dlatego chcemy iść za ciosem. Podczas imprezy panuje fantastyczna atmosfera, a sama rywalizacja jest bardzo efektowna. Latem zamieniam narty na deskę do sitwake’a, co sprawia, że mogę być aktywny przez cały rok, brać udział w wielu wydarzeniach zarówno jako uczestnik, ale również trener. Takie zawody przełamują stereotypy na temat niepełnosprawności i zwracają uwagę, że wakacje to nie tylko czas na leniuchowanie, lecz przede wszystkim na aktywny wypoczynek – dodał Igor Sikorski.

 

Wakeboarding to sport polegający na pływaniu po tafli wody na desce, trzymając się liny podłączonej do wyciągu i wykonywaniu ewolucji. W wersji dla osób z niepełnosprawnością, jego odmianą jest sitwake.

 

II SitWake Extreme Challenge rozpocznie się w sobotę o godz. 11:00. W rywalizacji weźmie udział co najmniej 20 zawodników, którzy zostaną podzieleni na dwie kategorie – ON (niepełnosprawni) i SPR (niepełnosprawni). W eliminacjach sędziowie będą oceniać po dwa indywidualne przejazdy, zwracając szczególną uwagę na jakość prezentowanych akrobacji. Następnie, pięciu najlepszych zawodników z każdej kategorii zostanie połączonych w pary, aby w finałowych przejazdach walczyć o zwycięstwo drużynowe. Rywalizacja indywidualna będzie natomiast rozstrzygnięta bezpośrednio po zakończeniu eliminacji.

 

Harmonogram II SitWake Extreme Challenge 2017:

 

9:00 – treningi

10:30 – riders meeting

11:00 – start (eliminacje w kategoriach ON i SPR)

13:30 – przerwa na lunch, wolne przejazdy

15:00 – finały w parach ON+SPR

18:00 – dekoracja uczestników

18:30 – konkurs tricków

 

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

 

Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie  i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

 

 

Tagi: Avalon Extreme, wakeboard
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 listopada

Do wybrzeży na północ od Wirginii, pierwszej angielskiej kolonii w Ameryce, na statku "Mayflower" przybyło 102 osadników. Założyli miasto w Plymouth, od nazwy portu, z którego wypłynęli we wrześniu; tak narodziła się Nowa Anglia.
sobota, 21 listopada 1620