TYP: a1
MAPA
Dzień 1
0 Mm
(0 Mm)
Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 350 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 50
Dzień 2
9 Mm
(9 Mm)
Centralny Adriatyk - ujście rzeki Krka Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 153 (dostęp do wody i prądu)
Dzień 3
24 Mm
(15 Mm)
Dzień 3
41 Mm
(15 Mm)
Dzień 4
61 Mm
(37 Mm)
Największa miejscowość na wyspie Dugi Otok, znajduje się na jej północno-wschodnim wybrzeżu. Port chroniony jest długim na ponad 50 metrów falochronem wyrastającym z zachodniego brzegu zatoki. Na jego główce ustawiono światło (Bl c 3s), po przeciwnej stronie zatoki na cyplu Bluda jest czworokątna wieża z światłem zielonym.

Dobrze chroniona przed wiatrami jest końcowa część zatoki osłonięta kolejnym krótszym falochronem, lecz tam wszystkie miejsca są zajęte przez łodzie rybackie. Stawać można przy wschodnim nabrzeżu korzystając z muringów, rufą do kei. Wystająca nieco część nabrzeża jest dostępna tylko czasowo, bowiem służy jako przystań dla statków. Cumować można także po wewnętrznej stronie długiego falochronu – głębokość 5 metrów. Wtedy jednak czeka nas dłuższa wędrówka wokół zatoki, by dotrzeć do centrum miasteczka. Gdy zapowiadane jest jugo, bezpieczniejszym i spokojniejszym miejscem do cumowania jest zachodnia strona zatoki w pobliżu bazy dla płetwonurków. Można też przepłynąć jachtem do zatoki Sašćica i tam zakotwiczyć. Znajduje się ona około 0,5 Mm od portu, po północnej stronie cypla Bluda.

Miłośnicy pieszych wędrówek mogą wybrać się na długi spacer przez grzbiet górski oddzielający Sali od zatoki Telašćica, by podziwiać piękny widok na tę ogromną zatokę.
Dzień 4
69 Mm
(37 Mm)
Centralny Adriatyk, wyspy Kornati Marina Zut leży w zatoczce Podrazanj. Podczas silnej bory najlepiej zakotwiczyć jacht w północnej części molo, natomiast podczas silnych wiatrów południowych bezpieczniej zakotwiczyć jacht w południowej części molo. Otwarta od 14 kwietnia do 1 listopada Liczba miejsca na wodzie: 113 (dostęp do wody od 8-10 i prądu 8-12 i 18-24) Jednostki o zanurzeniu powyżej 3 m należy zakotwiczyć w południowej części molo albo na końcu północnego molo.
Dzień 5
138 Mm
(77 Mm)
Hvar to największe miasto położone na wyspie o tej samej nazwie. Do najważniejszych zabytków należą: górująca nad miastem twierdza, katedra, teatr założony w 1612 roku oraz klasztor franciszkański.
Dzień 6
188 Mm
(50 Mm)
Šibenik to 1000-letnie miasteczko położone w Dalmacji przy ujściu rzeki Krka do Adriatyku. Słynie przede wszystkim ze wspaniałej katedry św. Jakuba, która wpisana została na listę UNESCO. Stoi ona przy placu w centrum, niedaleko ratusza. Jest to największy na świecie kościół wybudowany z samego kamienia bez żadnego spoiwa. Fryz na zewnętrznej ścianie katedry zdobi 71 głów, które są podobno wiernymi portretami ówczesnych, średniowiecznych mieszkańców miasta.

Tuż za katedrą znajduje się mały, średniowieczny kościół św. Barbary. Aby podziwiać widoki na miasto oraz rzekę, warto wspiąć się nad wznoszącą się nad Szybenikiem twierdzę św. Anny. Szybenik jest również bardzo dobrym miejscem wypadowym do Zadaru, Splitu, Primoštenu czy Trogiru. Z mostu koło miasta można skoczyć na bungee.
Dzień 7
189 Mm
(1 Mm)
Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 350 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 50
TYP: a3