TYP: a1

Zofia Klepacka wicemistrzynią Europy

poniedziałek, 11 lipca 2016
Redakcja/MF
Zofia Klepacka (YKP Warszawa) wywalczyła srebro w olimpijskiej klasie RS:X podczas Mistrzostw Europy rozgrywanych w Helsinkach. Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zakończył regaty z brązowym medalem.

Wśród kobiet najlepsza była Francuzka Charlin Picon a na trzecim miejsce uplasowała się Rosjanka Stefania Elfutina. O kolejności na podium zadecydował wyścig medalowy, w którym Zofia Klepacka zajęła czwarte miejsce.

Druga Polka, która zakwalifikowała się do wyścigu medalowego, Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zakończyła rywalizację ostatecznie na dziewiątym miejscu.

Złoto wśród mężczyzn wywalczył Francuz Thomas Goyard, a srebro z Helsinek wywiezie Brytyjczyk Kieran Holmes-Martin.