TYP: a1

Szkoła Morska w Tczewie i jej sławni absolwenci

piątek, 25 września 2020
Informacja prasowa

W jubileuszowym roku 100 rocznicy powstania pierwszej polskiej szkoły morskiej w Tczewie, Narodowe Muzeum Morskie zaprasza na oprowadzanie tematyczne połączone z krótkim spacerem pt. "Szkoła Morska w Tczewie i jej sławni absolwenci".


Podczas oprowadzania pracownicy muzeum opowiedzą o historii szkolnictwa morskiego w Polsce, przedstawią genezę powołania szkoły w Tczewie – w mieście od morza oddalonym, przybliżą sylwetki założycieli, wykładowców i absolwentów Szkoły Morskiej w Tczewie. Zajęcia odbywają się w Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, w ofercie jest także spacer pod gmach budynku dawnej uczelni i na pobliski cmentarz, gdzie trafimy na ślad… nieszczęśliwej miłości.

Czas trwania: 60 minut
Cena: karnet do Muzeum Wisły i CKWS – normalny 8 zł, ulgowy 5 zł
Grupy do 15 osób
Zbiórka: hol Muzeum Wisły

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godz. 10.00 i 14.00 (początek 6.10.2020). Na zajęcia obowiązują zapisy: edukacja.ckws@nmm.pl, tel. 58 761 75 31

Tagi: szkoła morska w Tczewie, Narodowe Muzeum Morskie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 kwietnia

Zmarł w Auckland (Nowa Zelandia) Jerzy Erwin Weber - pierwszy Polak, który samotnie pływał pod polską banderą na jachcie "Farys". Urodzony w Krakowie w 1907 r., żeglował samotnie po morzach południowego Pacyfiku; po ponad rocznym rejsie wylądował w Nowej
środa, 22 kwietnia 1981
Zakończenie samotnego okołoziemskiego (trasą wokół trzech przylądków) rejsu "Suhailii" Robina Knox-Johnstona, wtedy 30. letniego byłego oficera marynarki handlowej, dziś sir Robina Knox-Johnstona.
wtorek, 22 kwietnia 1969