TYP: a1

Meczowe Mistrzostwa Polski

środa, 23 października 2013

Fot. Etnoy
W miniony weekend, w trudnych, jesiennych warunkach rozegrane zostały Meczowe Mistrzostwa Polski w klasach 470, Finn, Laser i Laser Radial. Swoją supremację na krajowym podwórku, po zwycięstwach we flocie, potwierdzili Agata Barwińska (MOS SSW Iława) w Radialu i Piotr Kula (BTŻ Biskupiec) w Finnie.

W pozostałych klasach zwyciężyli Damian Pietruszewski (MOS SSW Iława) w Laserze oraz Kamil Cesarski z Benjaminem Waszkewiczem (Baza Mrągowo) w 470.

Pierwszego dnia regat rozegrano we wszystkich klasach rundę Round Robin. Mimo przenikliwego zimna i wiatru dochodzącego do 25 węzłów, zawodnicy walczyli bardzo ostro i nie brakowało kar. Arbitrzy mieli pełne ręce roboty.

Drugi dzień to pojedynki o dalsze pozycje oraz kolejna seria RR dla sześciu najlepszych w klasach Laser, Radial i Finn. Od początku w każdej klasie swoją dominację pokazywali późniejsi zwycięzcy. Tylko w 470 wyniki pojedynków były ciężkie do przewidzenia i tylko w tej klasie po pierwszej rundzie każdy z każdym przeprowadzono ćwierćfinały do dwóch zwycięstw.

Ostatniego dnia wiatr niemal całkowicie przestał wiać i komisje sędziowskie zdążyły przeprowadzić rundy finałowe w trzech klasach. Dla Lasera Standard wiatru już nie starczyło. Mimo to dwie rundy każdy z każdym dały bardzo uczciwe wyniki.

Wyniki Meczowych Mistrzostw Polski.pdf

Źródło: sport.pya.org.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 września

Wypłynięciem na wody Pacyfiku przez Cieśninę Beringa załoga jachtu "Stary" pod Kpt. Jackiem Wacławskim zamknęła symboliczną bramę Przejścia Północno-Zachodniego. Równolegle ze "Starym" przejście pokonał drugi polski jacht s/y "Nekton" pod Kpt. Tadeuszem N
wtorek, 19 września 2006
Zmarł Tadeusz Prechitko, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, pilot Chorągwi ZHP w Wolnym Mieście, działacz żeglarski od 1927 r. W 1936 r. na s/y "Korsarz" wygrał wyścig na XI Igrzyska Olimpijskie z Helu do Kilonii. Na tym jachcie w 1963 r. zajął III miejsc
niedziela, 19 września 1982
Na jachcie "Kurun" wyszedł w rejs dookoła świata (z portu wyjścia Croisic do Maroka z towarzyszem żeglugi, potem już samotnie) Jacques-Yves Le Toumelin; trasa rejsu wiodła przez Atlantyk, Kanał Panamski, Markizy, Cieśninę Torresa, Kapsztad do portu wyjści
poniedziałek, 19 września 1949